Goedkope lening (JKP = 2%) of renteloze lening (JKP = 0%)
Voor alle woningen in Leuven kan u automatisch aanspraak maken op een goedkope lening met een vaste interestvoet van maximaal 2%.
Hoewel een sociaal energieverhaal niet aan de orde zou mogen zijn, willen we energiebesparing echt mogelijk maken voor iedereen. Wie behoort tot de wettelijk bepaalde doelgroep heeft recht op een lening met een jaarlijks kostenpercentage (JKP) gelijk aan 0%. U kan hierop aanspraak maken indien u voldoet aan één van de volgende voorwaarden:
• U komt in aanmerking voor een verhoogde tegemoetkoming in het kader van de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkering (klevertje van het ziekenfonds eindigt op een ‘1')
• Of uw jaarlijks bruto gezinsinkomen bedraagt niet meer dan € 14.996,47, verhoogd met €2.776,24 per persoon ten laste. (deze bedragen zijn geldig op 01.11.2010 en worden jaarlijks geïndexeerd)
• Of u doet beroep op schuldbemiddeling en je kan uw energiefactuur niet betalen.
• Of u ontvangt sociale of budgettaire begeleiding van het OCMW wegens betalingsmoeilijkheden, in het bijzonder voor gas- en elektriciteitsrekeningen.
Bij de doelgroep van de renteloze lening wordt er steeds over gewaakt dat de uitgespaarde energiekost en de uiteindelijke terugbetaling elkaar in evenwicht houden zodat er geen onnodige, bijkomende financiële lasten ontstaan. Wij willen u daarnaast ook graag ondersteunen gedurende het volledige renovatietraject. Zo kan u onder meer hulp krijgen bij het bepalen van de beste energiebesparende investering, het kiezen van een aannemer, het opvolgen van de werken en het aanvragen van subsidies. Dit heet ESCO-begeleiding en is volledig gratis.